خانه / اخبار اجتماعی / روداب رتبه اول جمع آوری زکات شهرستان سبزوار را دارد

روداب رتبه اول جمع آوری زکات شهرستان سبزوار را دارد

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سبزوار گفت: از ابتدای امسال تاکنون پنج میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال زکات در این شهرستان جمع آوری شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰۰ درصد بیشتر شده است.

محمد داورزنی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۹۸۰ میلیون ریال از این مقدار شامل زکات واجب است که برای کمک به نیازمندان و افراد بی بضاعت، تهیه جهیزیه، تهیه دارو و نظایر آن صرف شد.
وی ادامه داد: مقدار زکات مستحبی جمع آوری شده نیز چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال است که از محل آن ۲۵ طرح عمرانی شامل مسجد، حسینیه، خانه عالم و منازل مددجویان در سبزوار ساخته، مرمت و بهسازی شد.
او گفت: همچنین در روستاها و زیر نظر کمیته امداد توسط مبلغان روستایی ۹ میلیارد ریال فطریه و کفاره جمع آوری و در همان روستاها هزینه شد.
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) سبزوار افزود: ۵۰ درصد زکات جمع آوری شده امسال از بخش روداب این شهرستان است. ۱۸ مبلغ زکات و ۱۳۵ رابط روستایی در امر ترویج، فرهنگ سازی و جمع آوری زکات در سبزوار مشارکت دارند.
وی ادامه داد: از ۱۷۹ روستای شهرستان سبزوار ۱۴۵ روستا مشمول زکات می شوند که ۷۳ روستا زکات پرداخت کردند.
شهرستان ۳۲۰ هزار نفری سبزوار دارای سه شهر و ۱۹۰ روستا است. ۷۸ هزار و ۳۰۰ نفر ساکن روستاهای این شهرستان هستند. سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

درباره ی smail abedini

همچنین ببینید

دکتر فیض آبادی در پیامی از همت، همکاری و همدلی مسئولین و مردم بخش روداب قدردانی نمود.

🔹دکتر فیض آبادی در پیامی از همت، همکاری و همدلی مسئولین و مردم بخش روداب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *