خانه / اخبار اجتماعی / روداب رتبه اول جمع آوری زکات شهرستان سبزوار را دارد

روداب رتبه اول جمع آوری زکات شهرستان سبزوار را دارد

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سبزوار گفت: از ابتدای امسال تاکنون پنج میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال زکات در این شهرستان جمع آوری شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰۰ درصد بیشتر شده است.

محمد داورزنی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۹۸۰ میلیون ریال از این مقدار شامل زکات واجب است که برای کمک به نیازمندان و افراد بی بضاعت، تهیه جهیزیه، تهیه دارو و نظایر آن صرف شد.
وی ادامه داد: مقدار زکات مستحبی جمع آوری شده نیز چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال است که از محل آن ۲۵ طرح عمرانی شامل مسجد، حسینیه، خانه عالم و منازل مددجویان در سبزوار ساخته، مرمت و بهسازی شد.
او گفت: همچنین در روستاها و زیر نظر کمیته امداد توسط مبلغان روستایی ۹ میلیارد ریال فطریه و کفاره جمع آوری و در همان روستاها هزینه شد.
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) سبزوار افزود: ۵۰ درصد زکات جمع آوری شده امسال از بخش روداب این شهرستان است. ۱۸ مبلغ زکات و ۱۳۵ رابط روستایی در امر ترویج، فرهنگ سازی و جمع آوری زکات در سبزوار مشارکت دارند.
وی ادامه داد: از ۱۷۹ روستای شهرستان سبزوار ۱۴۵ روستا مشمول زکات می شوند که ۷۳ روستا زکات پرداخت کردند.
شهرستان ۳۲۰ هزار نفری سبزوار دارای سه شهر و ۱۹۰ روستا است. ۷۸ هزار و ۳۰۰ نفر ساکن روستاهای این شهرستان هستند. سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

درباره ی smail abedini

همچنین ببینید

برگزاری کلاس های پیشگیری از آسیب های اجتماعی توسط کمیته اجتماعی، فرهنگی روداب در بخشداری روداب

         

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *