خانه / اخبار اجتماعی / جلسه انجمن عمومی کتابخانه های بخش روداب با حضور بخشدار وانجمن خیرین کتاب در بخشداری روداب برگزار شد.

جلسه انجمن عمومی کتابخانه های بخش روداب با حضور بخشدار وانجمن خیرین کتاب در بخشداری روداب برگزار شد.

جلسه انجمن عمومی کتابخانه های بخش روداب برگزار شد.

در این جلسه که در محل بخشداری روداب با حضور انجمن خیرین کتاب برگزار گردید، در خصوص ساخت کتابخانه و ترویج فرهنگ مطالعه در بخش و شهر روداب، بحث و تبادل نظر گردید.
بخشدار روداب گفت: با توجه به جمعیت حدود ۵ هزار نفری شهر و وجود ۳ خوابگاه شبانه روزی در مرکز شهر و استقبال زیاد مردم و دانش آموزان فعال، بنای فعلی به هیچ وجه پاسخگوی مراجعات علاقمندان نیست.
حسین فیض آبادی افزود: کتابخانه موجود قبل از سال ۹۰ به صورت مشارکتی اداره می شد و پس از آن به انجمن تحویل داده شد و مهم ترین مشکل ساختمان و فضای آن است.
وی احداث ساختمان کتابخانه در شهر را یک ضرورت فرهنگی دانست و اظهار داشت: در بسیاری از مناطق میلیاردها تومان صرف ساخت و تجهیز کتابخانه شده ولی کتابخوان نداریم، اما در منطقه محروم با این کتابخانه و امکانات کم حدود ۱۰۰۰ نفر کتابخوان داریم.
رئیس اداره کتابخانه ها کتابخانه های شهرستان سبزوار با ابراز رضایت از استقبال مردم از کتابخانه موجود شهر افزود: تعداد زیاد اعضای فعال و اقدامات فرهنگی انجام شده ی کتابخانه باعث افتخار ماست و این استقبال با وجود این امکانات بی نظیر است. کتابخانه هایی با ۳۰۰ مترمربع زیربنا در روز یک یا دو نفر مراجعه کننده دارند ، اما در شهر روداب با این امکانات کم علاقمندان استقبال خوبی می کنند.
معصومه فلاحی گفت: با تصمیماتی که در این جلسه اتخاذ گردید امیدواریم با زمینی که شورای اسلامی شهر و شهرداری اهدا کرده اند و با کمک خیرین بتوانیم در آینده نزدیک شاهد احداث ساختمان و فضای مناسبی برای کتابخانه در شهر روداب باشیم.

 

 

 

 

درباره ی smail abedini

همچنین ببینید

افتتاح مسکن مددجویی در روستاهای براباد و پروند توسط مسئولین روداب

     

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *